środa, 26 października 2011

Opis wykonania warkocza z mojej wersji Irish Coffee

Jak obiecałam tak też czynie. Opis warkocza, czyli wzoru, który znajduje się pośrodku przodu i tyłu tuniki Irish Coffee. Na razie tylko opisowy. Ten warkocz po bokach powinien jeszcze mieć po dwa oczka lewe. No i oczywiście powinien być przerobiony razy 2.


1 rz. - 4 o. pr., 2 o. l., 2 o. pr., 2 o. l., 4 o. pr.
3 rz. - 4 o. p., przełożyć 2 o. na osobny drut i trzymać go z tyłu robótki, 1 o. pr., oczka z drutu pomocniczego przerobić jedno lewe drugie prawe, nastepnie przełożyć jedno oczko na osobny drut z przodu robótki, 1 o. pr., 1 o. l. i oczko z drutu pomocniczego pzrerobić na prawo, 4 o. pr.
5 rz. - 3 o. pr., 1 o. przełożyć na drut pomocniczy z tyłu robótki, 1 o. pr., oczko  z drutu pomocniczego przerobić na lewo, 1 o. l, 2 o. pr., 1 o. l., 1 o. przełożyć na drut pomocniczy z przodu robótki, 1 o. l., o. z drutu pomocniczego przerobić na prawo, 3 o. pr.
7 rz. - 2 o. przełożyć na drut pomocniczy z tyłu robótki, 2 o. pr., oczka z drutu pomocniczego przerobic na prawo, 2 o. lewe, 2 o. pr., 2 o. l., 2 o. przełożyc na drut pomocniczy z przodu robótki, 2 o. pr., o. z drutu pomocniczego przerobić na prawo.
W rzędach parzystych oczka przerabiać tak jak schodzą z drutu. Powtarzać rzędy od 1 do 8

1 komentarz:

  1. Wydrukowałam sobie,może skorzystam, bo warto.Dziękuję IrenaS.

    OdpowiedzUsuń